Organization Calendar (Grimsby Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 22, 2017-Nov 04, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28
Major Bantam A - HarborCenter Cup
Minor Atom A - Kitchener Oktoberfest (18-001)
Major Atom A - Kitchener Oktoberfest Tournament (18-001)
Tyke MD
12:00 PM
vs. Welland Tigers
Atom House League
Team 5
1:00 PM
vs. Atom House League - Team 3
Minor Peewee A
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Peewee House League
Team 2
2:00 PM
vs. Peewee House League - Team 3
Peewee AE
2:00 PM
@ Glanbrook Rangers AE
Glanbrook [3541]
Peewee House League
Team 4
3:15 PM
vs. Peewee House League - Team 1
Major Novice A
4:30 PM
vs. Dunnville Mudcats
Bantam House League
Team 2
4:30 PM
vs. Bantam House League - Team 4
Midget House League
Team 1
5:00 PM
@ Fort Erie Meteors # 1
Midget AE
5:10 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [5929]
Bantam House League
Team 3
5:45 PM
vs. NOTL Wolves 1
Major Peewee A
5:45 PM
vs. Port Colborne Sailors
Midget House League
Team 3
6:15 PM
@ Fort Erie Meteors # 2
Midget House League
Team 4
7:00 PM
vs. Pelham Panthers 2
Major Midget A
8:20 PM
vs. Garden City Falcons A
Midget House League
Team 2
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Minor Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke MD
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Major Bantam A
6:40 PM
@ NOTL Wolves
Meridian [4033]
Minor Peewee A
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Bantam House League
Team 1
8:15 PM
@ West Lincoln Wrath
Minor Midget A
9:00 PM
vs. Glanbrook Rangers Minor
Midget House League
Team 1
9:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 2
Minor Bantam A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Novice A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice House League
Team 3 & Team 4
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Peewee House League
Team 3 & Team 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Glanbrook Rangers AE
Minor Peewee A
7:10 PM
vs. Welland Tigers Minor
Bantam House League
Team 1 & Team 4
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Major Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Peewee A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom House League
Team 3 & Team 1
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom House League
Team 2 & Team 4
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Glanbrook Rangers Minor
Midget House League
Team 2
7:00 PM
vs. Fort Erie Meteors # 1
Peewee AE
7:10 PM
vs. Garden City /Merritton AE
Minor Bantam A
7:50 PM
@ Pelham Panthers AE
Pelham [4531]
Midget House League
Team 3
8:20 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Major Bantam A
8:25 PM
vs. Glanbrook Rangers
Midget House League
Team 1
8:50 PM
@ Welland Tigers 1
Welland (Main) [M-8 040]
Minor Midget A
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Major Midget A
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Peewee AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke MD
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Atom A
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Initiation Program
Red & Black
5:00 PM-6:00 PM
Red / Black
Initiation Program
White & Blue
6:00 PM-7:00 PM
White / B;ue
Minor Midget A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Major Bantam A
8:30 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [4040]
Midget House League
Team 4
9:00 PM
@ Pelham Panthers 3
Pelham [M-8 134]
Midget AE
9:30 PM
vs. Lincoln Blades Minor
Minor Peewee A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Bantam A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom House League
Team 5
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Major Novice A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice House League
Team 1 & Team 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom House League
Team 1
6:00 PM
vs. Atom House League - Team 4
Major Midget A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Novice House League
Team 3
6:30 PM
vs. Novice House League - Team 4
Peewee House League
Team 1 & Team 4
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Bantam House League
Team 2 & Team 3
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Midget House League
Team 4 & Team 2
10:00 PM-11:00 PM
Shared Practice
Development Programs
Novice Development
7:00 AM-8:00 AM
Novice Player Devt
Development Programs
Goalie Development
7:30 AM-8:30 AM
Goalie Devt
Development Programs
Atom Development
8:00 AM-9:00 AM
Atom Player Devt
Development Programs
Peewee & Bantam Development
9:00 AM-10:00 AM
PW+Ban Player Devt
Initiation Program
Red & Black
10:00 AM-11:00 AM
Red / Black
Major Peewee A
10:30 AM-12:00 PM
Practice
Initiation Program
White & Blue
11:00 AM-12:00 PM
White / Blue
Tyke MD
11:00 AM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [505]
Major Atom A
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Minor Atom A
12:45 PM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [2548]
Atom AE
1:10 PM
@ Welland Tigers Minor
Minor Peewee A
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice House League
Team 2
3:00 PM
vs. Novice House League - Team 3
Bantam House League
Team 4
3:15 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [B 7 040]
Peewee AE
3:40 PM
@ Glanbrook Rangers Minor
Glanbrook [3548]
Major Novice A
4:00 PM
vs. Fort Erie Meteors
Novice House League
Team 4
4:00 PM
vs. Novice House League - Team 1
Peewee House League
Team 2
5:00 PM
vs. Peewee House League - Team 4
Minor Bantam A
5:10 PM
vs. Fort Erie Meteors AE
Peewee House League
Team 3
6:15 PM
vs. Peewee House League - Team 1
Atom House League
Team 2
6:30 PM
vs. Atom House League - Team 5
Atom House League
Team 4
7:30 PM
vs. Atom House League - Team 3
Bantam House League
Team 1
7:30 PM
vs. Welland Tigers 3
Bantam House League
Team 2
8:45 PM
vs. Pelham Panthers 3
Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04
Minor Midget A - Silverstick Regional
Minor Peewee A - Peter Mancuso November Challenge
Major Bantam A - CCM World Invite
Minor Bantam A - Owen Sound Regional Silver Stick (7156)
Major Midget A - Elite 8 Brandy Peddie - Amherstburg (7221)
Minor Atom A
8:00 AM-9:00 AM
Practice
GFHA - Bantam
12:00 PM
vs. Brantford Ice Cats
Atom AE
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom House League
Team 5
1:00 PM
vs. Atom House League - Team 1
Peewee House League
Team 4
2:00 PM
vs. Peewee House League - Team 3
Midget AE
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee House League
Team 1
3:15 PM
vs. Peewee House League - Team 2
Bantam House League
Team 3
4:30 PM
vs. Pelham Panthers 2
Major Atom A
4:30 PM
vs. Welland Tigers
Midget House League
Team 2
5:00 PM
@ Fort Erie Meteors # 1
Bantam House League
Team 4
5:45 PM
vs. NOTL Wolves 1
Major Peewee A
5:45 PM
vs. Welland Tigers
Midget House League
Team 4
7:00 PM
vs. NOTL Wolves 1
Bantam House League
Team 2
7:00 PM
@ Fort Erie Meteors 2
Crystal Ridge [B 7 049]
Major Bantam A
7:05 PM-8:25 PM
Practice
Bantam House League
Team 1
7:10 PM
@ Lincoln Blades 2
Fleming [B 7 050]
Major Midget A
8:20 PM
vs. NOTL Wolves
Midget House League
Team 1 & Team 3
8:30 PM-10:00 PM
Shared Practice
Minor Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke MD
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Major Novice A
6:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [1043]
Bantam House League
Team 1
8:00 PM
@ Port Colborne Sailors 2
Vale (2) [B 7 053]
Minor Midget A
9:00 PM
vs. Dunnville Mudcats AE
Midget House League
Team 3
9:30 PM
vs. Pelham Panthers 1
Minor Bantam A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Novice A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Major Peewee A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Bantam A
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Atom House League
Team 5 & Team 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom House League
Team 1 & Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Minor Atom A
Major Atom A
6:00 PM
@ Lincoln Blades
Fleming [2047]
Midget House League
Team 4
7:00 PM
vs. Pelham Panthers 1
Minor Peewee A
7:10 PM
vs. Niagara Falls Flyers Minor
Midget House League
Team 2
8:20 PM
vs. West Lincoln Wrath
Major Bantam A
8:25 PM
vs. Lincoln Blades
Midget House League
Team 3
9:10 PM
@ Pelham Panthers 2
Pelham [M-8 064]
Major Midget A
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Minor Midget A
9:45 PM-11:00 PM
Practice
Peewee AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke MD
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
4:45 PM-5:45 PM
Practice
Initiation Program
Black & Blue
5:00 PM-6:00 PM
Black / Blue
Initiation Program
Red & White
6:00 PM-7:00 PM
Red / White
Major Atom A
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Minor Bantam A
12:30 PM
vs. Whitby Wildcats
Julie McArthur Regional Rec Centre - West [b-b2]
Major Bantam A
1:10 PM
vs. Admirals A, IL
Point Edward [5]
Atom House League
Team 4
4:30 PM-5:30 PM
Practice
Major Novice A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice House League
Team 4 & Team 2
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom House League
Team 3
6:00 PM
vs. Atom House League - Team 5
Novice House League
Team 1
6:30 PM
vs. Novice House League - Team 2
Minor Bantam A
6:30 PM
vs. Guelph Gryphons
Harry Lumley Bayshore Community Centre [b-b4]
Major Bantam A
6:50 PM
@ West Kent Hawks, MI
Point Edward [9]
Atom AE
7:10 PM
@ West Lincoln Wrath
Peewee House League
Team 3 & Team 1
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Bantam House League
Team 1 & Team 3
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Minor Midget A
9:05 PM
vs. London Jr. Mustangs Purple
Southwood Arena-Red [8]
Midget House League
Team 2 & Team 4
10:00 PM-11:00 PM
Shared Practice
Development Programs
Novice Development
7:00 AM-8:00 AM
Novice Player Devt
Development Programs
Goalie Development
7:30 AM-8:30 AM
Goalie Devt
Major Bantam A
7:30 AM
vs. Brantford 99'ers, ONT
MCMorran [11]
Development Programs
Atom Development
8:00 AM-9:00 AM
Atom Player Devt
Development Programs
Peewee & Bantam Development
9:00 AM-10:00 AM
PW+Ban Player Devt
Minor Bantam A
9:30 AM
@ Centre Wellington
Julie McArthur Regional Rec Centre - West [b-b5]
Initiation Program
Black & Blue
10:00 AM-11:00 AM
Black / Blue
Bantam House League
Team 4
10:20 AM
@ Thorold Blackhawks 1
Initiation Program
Red & White
11:00 AM-12:00 PM
Red / White
Peewee AE
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Minor Midget A
1:05 PM
@ Oakville Rangers
Southwood Arena-Red [16]
Major Bantam A
1:10 PM
@ Lansing Spartans, MI
MCMorran [15]
Minor Atom A
1:20 PM
@ Glanbrook Rangers Minor
Glanbrook [2561]
Tyke MD
2:20 PM
@ Welland Tigers
Major Atom A
2:30 PM
@ Glanbrook Rangers
Glanbrook [2051]
Bantam House League
Team 3
3:00 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Vale (1) [B 7 060]
Novice House League
Team 2
3:00 PM
vs. Novice House League - Team 4
Novice House League
Team 3
4:00 PM
vs. Novice House League - Team 1
Major Novice A
4:00 PM
vs. Port Colborne Sailors
Peewee House League
Team 4
5:00 PM
vs. Peewee House League - Team 1
Peewee House League
Team 3
6:15 PM
vs. Peewee House League - Team 2
Minor Midget A
6:25 PM
@ Woolwich Wildcats
Southwood Arena-Red [24]
Atom House League
Team 4
6:30 PM
vs. Atom House League - Team 2
Atom House League
Team 1
7:30 PM
vs. Atom House League - Team 3
Major Peewee A
7:30 PM
@ Garden City Falcons
Burgoyne [3046]
Bantam House League
Team 1
7:30 PM
vs. Welland Tigers 1
Bantam House League
Team 2
8:45 PM
vs. Fort Erie Meteors 2
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Grimsby Minor Hockey on Twitter
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from grimsbyminorhockey.ca on Monday, October 23, 2017 at 5:53 AM